Noworoczny bal i... zegarek

Nie tylko w Sylwestra - w dniu kończącym stary rok, dla dokładnego odliczenia upływających jego ostatnich sekund, jest nam niezbędny sprawny zegarek.
Mimo, że w ostatnim okresie, urządzenia wskazujące czas znalazły się we wszystkich powszechnych już elektronicznych gadżetach, a do tego bardzo znacząco wzrosła pozycja zegarka, jako elementu stroju, to wcale nie zaniknęła potrzeba posiadania zegarka jako przyrządu służącego do odmierzania czasu i regulującego nasze codzienne życie.

roue caree maurice lacroixUczestnicy bali i towarzyskich noworocznych spotkań, ale także spędzanych w rodzinnym gronie wieczorów sylwestrowych, zwykle głośno odliczają ostatnie chwile przed pierwszym noworocznym toastem. Naturalną w takiej sytuacji potrzebą jest posiadanie czasomierza ze wskazaniem sekund.
W mijającym roku, ze wszystkich zegarkowych premier, pod względem akcentu położonego na wskazanie upływu sekund, modelem szczególnym jest na pewno  Roue Carree Seconde firmy Maurice Lacroix.
Każdy z zegarkowych producentów próbuje zaskoczyć i zainteresować potencjalnych nabywców swoimi wyrobami. Najpopularniejszym sposobem jest oczywiście nietypowe i jednoznacznie rozpoznawalne wzornictwo wyrobu.
Z drugiej strony tradycyjne wskazówki i klasyczny układ tarczy, są bardzo funkcjonalne i głęboko zakorzenione w naszej świadomości.
roue caree maurice lacroixW modelu Roue Carree Seconde Maurice Lacroix mamy do czynienia z wszystkimi aspektami nowoczesnego, zaskakującego czasomierza i wyjątkowego układu wskazań. Mechanizm zegarka, to własne manufakturowe dzieło zegarmistrzów z Saignelegie, choć tradycyjne rozwiązane serca zegarka. W obudowie, tarczy i wskazówkach wszystkich trzech modeli, dominuje nowoczesne, estetyczne wzornictwo i będąca w modzie szaro-czarna kolorystyka. Największym zaskoczeniem jest niespotykany, unikatowy technologicznie i innowacyjny system wskazań upływających sekund. Zębata, kwadratowa ramka obraca się dzięki współpracy z także zębatym elementem, którego kształt wydaje się być połączeniem trzech kół zębatych i przypomina trochę trzylistną koniczynę. Wskazanie sekund jest widoczne w oznaczonej części ażurowanej ramki. Cały układ jest zupełnie nietypowy i co najważniejsze… sprawnie działający. Odczyt godzin i minut realizowany jest poprzez klasyczne wskazówki.roue caree maurice lacroix
Dodatkowa wskaźnik usytuowany w okolicy godziny trzeciej na tarczy zegarka - to informacja o rezerwie naciągu sprężyny.
Patrząc na zegarek, może się wydawać, że nietypowe elementy znajdujące się na jego tarczy, to składanka dziecięcych klocków, lub fanaberia któregoś ze współczesnych artystów. Okazuje się jednak, że jest to sprawnie działający, funkcjonalny i skupiający na sobie uwagę, model zegarka tej znanej szwajcarskiej manufaktury.

Władysław Meller
www.zegarki.info.pl

roue caree maurice lacroix

odCzasu doCzasu

Centrum Złote Tarasy
ul. Złota 59, 00-120 Warszawa
 • telefon +48 22 222 03 05
otwarte
 • poniedziałek - sobota 9.00 - 22.00
 • niedziela 9.00 - 21.00
Szukaj
 • Mont Blanc
 • VERTU
 • Chopard
 • Longines
 • Maurice Lacroix
 • Perrelet
 • Rado

Sklep www.e-zegarki.info.pl

portal sport i zegarki

Nasi @ partnerzy