Montblanc

Firma Montblanc swoje początki liczy od 1906 roku, a jej kolebka - fabryka mieści się w Hamburgu, w Niemczech. Na początku swojego istnienia firma nosiła nazwę Simplon Filler Pen Co. Było tak do 1910 roku, kiedy to przemysłowiec, oraz przyjaciel rodziny założycieli Carl Schalk wygłosił uwagę "Ta biała plamka na skuwce przypomina mi pokryty śniegiem szczyt, więc nadajmy mu nazwę Montblanc".
Najwyższy szczyt Europy miał stać się jednoznacznym symbolem wysokiej jakości, jakiej oczekiwano od pióra wiecznego, jako przedmiotu użytkowego i wysokiego prestiżu wyrobu, którego oczekiwali jego właściciele.
W 1913 roku nadano ostateczną formę gwiazdki, która do dziś kojarzy się wszystkim z  wysoką jakością produktu, mistrzostwem wykonania, jednoznacznością stylu i wysokim prestiżem. Aby jeszcze wyraźniej podkreślić ten związek, na stalówkach wygrawerowana jest wysokość szczytu Mont Blanc – 4810 metrów.
Gama proponowanych przez firmę Montblanc przyborów do pisania jest bardzo szeroka.
Różnorodność dotyczy zarówno ilości linii wzorniczych jak i rozpiętości cen. To najdroższe, zaprojektowane przez firmę Montblanc właśnie jako najdroższe znalazło się w Księdze Rekordów Guinessa. W 1920 roku wprowadzono na rynek pióro Meisterstuck, które natychmiast stało się klasyką swego gatunku i sprzedawane jest na całym świecie aż po dzień dzisiejszy, jako Montblanc Meisterstuck. Firma stała się międzynarodowym synonimem najwyższego poziomu kultury piśmienniczej, perfekcji wykonania oraz techniki, elegancji i prestiżu. Tak wysoką jakość produktu zapewnia materiał, z którego są wykonywane przybory piśmiennicze - najdroższy gatunek laki, jak również sposób ich wykonania - 80% pracy to rękodzieło pracowników Montblanc.
Od 1920 roku kolekcję uzupełniają wytworne wyroby skórzane, oraz ekskluzywne akcesoria. Swych stałych wielbicieli mają także repliki artykułów muzealnych wprowadzane na rynek w formie limitowanych edycji. Jednakże pióra z kolekcji Meisterstuck  stanowią centralny, w aspekcie znajomości wyrobów i możliwości sprzedaży punkt kolekcji.

odCzasu doCzasu

Galeria Ursynów
al. Komisji Edukacji Narodowej 36, lokal U54, 02-722 Warszawa
otwarte
 • poniedziałek – piątek: 11.00 – 19.00
 • soboty i niedziele handlowe: 11.00 – 15.00
Szukaj
 • Mont Blanc
 • VERTU
 • Chopard
 • Longines
 • Maurice Lacroix
 • Perrelet
 • Rado

Sklep www.e-zegarki.info.pl