Oris Żwirko-Wigura Oris Żwirko-Wigura

Zegarki inspirowane lotnictwem są jedną z czterech grup zegarków, produkującej tylko czasomierze mechaniczne szwajcarskiej firmy Oris. W tym roku sztandarowym zegarkiem tej grupy jest model Oris Żwirko-Wigura Challenge 1932.

Oris Żwirko WiguraOdbywające się w okresie międzywojennym, międzynarodowe zawody samolotów turystycznych (Challenge International des Avions de Turisme) były ważnym sprawdzianem możliwości i osiągnięć przemysłu lotniczego każdego z biorących w nim udział krajów. Zwycięstwo polskiej załogi na samolocie polskiej konstrukcji - RWD-6 i Mazurek Dąbrowskiego odegrany w Berlinie były niezwykłym i bardzo wysoko ocenianym osiągnięciem polskiego lotnictwa. To właśnie w rocznicę tego niezwykłego osiągnięcia załogi tworzonej przez kpt. pil. Franciszka Żwirko i inż. pil. Stanisława Wigurę obchodzimy Święto Lotnictwa.
Oris Żwirko WiguraTak więc limitowany do 1932 sztuk zegarek firmy Oris – Oris Żwirko-Wigura Challenge 1932 dzięki faktom historycznym, jest szczególnym zegarkiem dla naszych, polskich miłośników zegarków. Równocześnie dając nam powód do dumy, stwarza możliwości rozgłaszania osiągnięć naszych rodaków.
Należący do linii wzorniczej Big Crown (bo duża koronka była niezwykle przydatna pilotom), model Oris Żwirko-Wigura Challenge 1932, poprzez stylistyką wskazówek, tarczy i paska jest utrzymany w wzornictwie tamtych czasów. Klasycznie ukształtowana koperta doskonale wypełnia równocześnie wymogi kultu przeszłości i współczesnych użytkowników zegarków. Specjalny system blokowania koronki (quick lock system) gwarantuje założoną, wysoką szczelność koperty i zabezpiecza przed przypadkową zmianą nastaw czasu.
Detalami zegarka wskazującymi na zwycięzców zawodów – polska parę Żwirko i Wigura, są: numer startowy (06) jaki znajduje się na przeciwwadze wskazówki sekundowej oraz grafika naszego samolotu, także z numerem startowym znajdująca się na transparentnym deklu koperty. Oczywiście jak we wszystkich zegarkach z automatycznym naciągiem sprężyny firmy Oris, wahnik naciągu posiada karminowy kolor. Dodatkowym elementem nawiązującym do atmosfery z czasów zawodów, jest zapalniczka Zipo z wygrawerowanym konturem samolotu RWD-6, oferowana łącznie z zegarkiem.
Oris Żwirko Wigura  Oris Żwirko Wigura  Oris Żwirko Wigura
Jako, że historia zawodów lotniczych fascynuje miłośników podniebnych maszyn na całym świecie, to ten szczególny zegarek firma Oris oferuje wszystkim rynkom zegarkowym, na ktorych operuje. Z tego powodu osoby biorące pod uwagę zakup tego limitowanego czasomierza, powinny dość szybko podejmować decyzję. Biorąc pod uwagę atrakcyjność wzorniczą, przystępną cenę i niezwykłość limitacji wszystkie zegarki szybko mogą znaleźć swoich właścicieli.
Zegarek Oris Żwirko-Wigura Challenge 1932, limitowany do 1932 sztuk jest oferowany w cenie 5 999,00 zł. Jeden z pierwszych egzemplarzy tego zegarka znalazł się w gablocie naszego salonu odCzasu doCzasu w warszawskich Złotych Tarasach.

Władyslaw Meller
www.e-zegarki.info.pl

odCzasu doCzasu

Centrum Złote Tarasy
ul. Złota 59, 00-120 Warszawa
 • telefon +48 22 222 03 05
otwarte
 • poniedziałek - sobota 9.00 - 22.00
 • niedziela 9.00 - 21.00
Szukaj
 • Mont Blanc
 • VERTU
 • Chopard
 • Longines
 • Maurice Lacroix
 • Perrelet
 • Rado

Sklep www.e-zegarki.info.pl

portal sport i zegarki

Nasi @ partnerzy