Patek Philippe

Producent zegarków marki Patek Philippe należy do Federacji Szwajcarskiego Przemysłu Zegarkowego (FHS), co jest bardzo ważną informacją danej firmie i jej produktach. Taka przynależność firmy Patek Philippe gwarantuje, że producent przestrzega ściśle wszystkich rygorów gwarantujących produkcję zegarka szwajcarskiego.

Oczywiście przynależność firmy Patek Philippe do federacji od Patek Philippe wymaga uiszczania członkowskich składek, co nie wszystkim odpowiada, nawet gdy zachowują wymogi przepisów dotyczących produkcji. Dla innych sama konieczność przynależności do organizacji jest ograniczeniem swobody, więc przynależność taka bojkotują. Podsumowując można jednak stwierdzić, że wylistowanie firmy Patek Philippe wśród członków FHS jest najlepszą gwarancją szwajcarskości zegarka. W naszym opracowaniu zapewniamy aktualność przedstawionych w tym aspekcie danych na dzień 06.10.2008 roku.

Marka Patek Philippe jest najbardziej prestiżową marką zegarkową świata. Nawet, jeśli ktokolwiek ma co do takiego stwierdzenia wątpliwości, to my Polacy ze względu na polski rodowód marki Patek Philippe zawsze powinniśmy zdanie takie podtrzymywać. Ten polski rodwód marki Patek Philippe, to często powtarzani jej pierwsi właściciele ale także grono pierwszych pracowników i co może wbrew pozorom najważniejsze - pierwsze grono odbiorców tychże zegarków sygnowanych napisem Patek & Czapek a później Patek Philippe.
Jako, że Patek Philippe jest jedyną tak "polską" firmą, to na stronach polskojęzycznego internetu można znaleźć sporo lepszych, czy gorszych  opracowań dotyczących założycieli firmy: Franciszka Czapka i Antoniego Norberta Patka.
By najlepiej, poprzez biografie założycieli zrozumieć początki firmy polecamy opracowania Profesora Zdzisława Mrugalskiego za stronie Klubu Milośników Zegarow i Zegarków, gdzie w zakładkach: "historia zegarmistrzostwa" i dalej "osoby polskiego zegarmistrzostwa" znajdziemy między innymi biografie Antoniego Norberta Patka i Franciszka Czapka.
Mimo częstego odwoływania się nas Polakow do polskich korzeni firmy, podobne sprzężenie nai działa "zwrotnie" i w dniu dzisiejszym firma Patek Philippe nie posiada autoryzowanego punktu sprzedaży w Polsce.

link do strony producenta:

Patek Philippe, Patek Philippe, Patek Philippe, Patek Philippe, Patek Philippe,

Szukaj
  •  Mont Blanc
  •  VERTU
  • Chopard
  • Longines
  • Maurice Lacroix
  • Perrelet
  • Rado

Sklep www.e-zegarki.info.pl