Wystawa zegarków "Błonie"Mamy przyjemność poinformować o rozpoczętej w naszym salonie w połowie września wystawie, współorganizowanej z Klubem Miłośników Zegarów i Zegarków (www.zegarkiclub.pl), poświeconej zegarkowej produkcji w zakładach Mera Błonie. Wystawa odbywa się pod dzięki wsparciu firmy Poltiming (www.poltiming.pl) - jednej z nielicznych istniejących dziś na rynku w Polsce firm zajmującej się pomiarem czasu. Nosi ona tytuł „Przystanek zegarek”, by zgodnie z wizją organizatorów wskazywać, że zegarkowa oferta obejmująca tak produkcję, jak i ich montaż z importowanych części oraz produkcję przystawek balansowych, w błońskim zakładzie była tylko jedną grupą, z wielu różnych wysokiej jakości wytworów przemysłowych zakładu.
Oczywiście dla nas - zegarkowych fascynatów, właśnie ten wczesny, tylko dziesięcioletni okres w historii i zakresu działalności fabryki jest najważniejszy i najciekawszy. Jednak nawet abstrahując od naszych zamiłowań  trzeba zauważyć, że przyjęte dla tego rodzaju produkcji rygory jej organizacji i kultury pozwoliły w kolejnych latach wykonywać wiele innych rodzajów wyrobów z najwyższą jakością i techniczną niezawodnością.
Jest to prawdopodobnie pierwsze wystawa zegarków z Błonia. dzięki wsparciu członków Klubu i osób związanych z produkcją w Błoniu prezentowana jest szeroki wachlarz modeli zegarków obejmujący wszystkie znane na dzień dzisiejszy, stosowane przez zakład w Błoniu koperty zegarków i wszystkie nazwy modeli. Dla każdej z kopert prezentowane są także znane nam wersje wykonania dekla.
Jej celem jest zebranie i usystematyzowanie informacji obejmujących wyprodukowane modele i wskazanie detali tej produkcji. Chcielibyśmy także zebrać informacje o publikacjach drukowanych dotyczących polskich zegarków.
Mamy nadzieję w trakcie trwania wystawy publikować zebrane informacji i poszerzać wiedzę dzięki kolejnym informacjom przekazywanym przez zainteresowane tematem osoby.
Opiekę naukową nad wystawą przyjął Profesor Zdzislaw Mrugalski.
Zbiór zegarków produkowanych w Błoniu mieści się w specjalnie przygotowanej gablocie.

 

 

Serdecznie zapraszamy do odwiedzin salonu i zapoznania się z prezentowanymi zbiorami i zebranymi informacjami.
Dla osób, ktore nie będą w stanie nas odwiedzić postaramy sie przygotować i odostepnić materiały w sieci. W chwili obecnej z eksponatami prezentowanymi w gablocie można zapoznać się na zdjęciu GABLOTA

Przygotowaliśmy także material informacyjny o wystawie prezentowany na monitorze na zewnątrz salonu - jest dostępny _bL21sOzQw">tutaj

Pierwsza, robocza wersja katalogu wystawy znajduje się tutaj. Wszystkich prosimy o składanie uwag na adres salonu info@zegarki.info.pl, tak byśmy byli w stanie przygotować jak najlepszy zbior informacji.

Dyskusja w gronie czlonków Klubu Miłośników Zegarów i Zegarków na temat wystawy odbywa sie tutaj

odCzasu doCzasu

Galeria Ursynów
al. Komisji Edukacji Narodowej 36, lokal U54, 02-722 Warszawa
otwarte
 • poniedziałek – piątek: 11.00 – 19.00
 • soboty i niedziele handlowe: 11.00 – 15.00
Szukaj
 • Mont Blanc
 • VERTU
 • Chopard
 • Longines
 • Maurice Lacroix
 • Perrelet
 • Rado

Sklep www.e-zegarki.info.pl