Chronoswiss

 

 Chronoswiss – nowa mistrzowska marka, w klasycznym zegarmistrzostwie

 Stworzenie nowej marki i nowego produktu w dowolnej branży wymaga spełnienia wielu wymagających warunków rynkowych. Wykreowanie takiej marki i produktu w świecie zegarków jest o tyle trudniejsze, że nowoczesne trendy, to powrót do przeszłości i zegarków mechanicznych a to wiąże się z nawiązaniem rywalizacji z gronem szczycących się wieloletnią tradycją konkurentów, a równocześnie kreowaniem nowatorstwa w sąsiedztwie wieloletnich rozwiązań.
Przełamanie tych dwóch specyficznych, wymienionych powyżej trudności i wszystkich innych rynkowych barier, na które napotyka nowo wprowadzany wyrób, pozwoliła firmie Chronoswiss zagościć w gronie najbardziej szanowanych marek zegarkowych.

            Działam wbrew panującym tendencjom – to jedno z ulubionych zdań Gerda-Rudigera Langa, założyciela i właściciela marki Chronoswiss. Stworzona przez niego firma produkuje zegarki od 1987 roku, ale mimo młodego wieku zaliczana jest do grupy najbardziej prestiżowych firm zegarmistrzowskich na świecie.

Najlepszym podsumowaniem pozycji i marki i niepowtarzalności wyrobów jest stwierdzenie jednego z uczestników forum dyskusyjnego Klubu Miłośników Zegarów i Zegarków, który przy przeprowadzaniu wyboru zegarków do swojej wymarzonej kolekcji o zegarku tej marki powiedział: „...Chronoswiss’a oczywiście trzeba mieć...”

            Każdy z producentów charakteryzuje się różnorodnością wzorniczą produktu i troską o rozpoznawalność marki. Próbą dogodzenia gustom i wymaganiom wielu potencjalnych nabywców oraz jednorodną stylistyką produktów. Tworzeniem nowatorskich modeli i nawiązaniem do istniejących uznanych wzorów. Takie wymogi powodują między innymi powstawanie dość różnych grup (rodzin) zegarków w ramach jednej marki. Wśród wyrobów firmy Chronoswiss, rodziny zegarków nie są zbyt liczne w modele a ilość rodzin wyraźnie większa niż w innych markach tej samej klasy. Mimo to, wszystkie modele Chronoswiss’a mają w sobie coś jednolitego, a dodatkowo łatwo jest znaleźć wyraźnie wspólne elementy dla modeli z różnych rodzin.

Szczególnym dokonaniem marketingowo–wzorniczym firmy jest upowszechnienie modelu zegarka o nazwie „Regulator”. Z punktu widzenia rodowodu nazwy, w aspekcie technicznym Regulator – to zegar charakteryzujący się najwyższą precyzją działania. W aspekcie wzorniczym, jest to zegar, który wskazuje godziny, minuty i sekundy na oddzielnych „mini tarczach”. Dla zegarków mechanicznych niemożliwe jest uzyskanie choćby zbliżonych do zegarów, parametrów dokładności działania, nie ma natomiast żadnych utrudnień w przeniesieniu systemu wskazać czasu. Znaczące jest oczywiście utrudnienie (a może tylko zmiana w stosunku do wieloletnich przyzwyczajeń) sposobu odczytu wskazań, co mogłoby wpłynąć na rynkowy popyt dla takich zegarków. Prawdopodobnie taką obawą kierowały się stare i uznane marki, które nie umieszczały tych modeli w standardowej ofercie, a tylko niektóre z nich oferowały je w krótkich limitowanych seriach lub na specjalne zamówieni. To właśnie firma Chronoswiss, jako pierwsza (w czasach „nowożytnych” zegarków mechanicznych) wprowadziła do swojej stałej oferty model Regulator, a wykonując go w sposób atrakcyjny i wyjątkowy wzbudziła na nie popyt, co w efekcie spopularyzowało go na rynku czasomierzy. Dzięki wykonaniu zegarków w klasyczny dla wzornictwa swojej firmy sposób, restytucja tego modelu na rynku jest jednoznacznie kojarzona z tą właśnie marką. Dzisiaj w ofercie wielu tradycyjnych marek można już znaleźć modele zegarków, które są, lub odwołują się do tradycyjnych Regulatorów.

 

Oferta zegarków Chronoswiss dostępna w naszym sklepie internetowym.

odCzasu doCzasu

Galeria Ursynów
al. Komisji Edukacji Narodowej 36, lokal U54, 02-722 Warszawa
otwarte
 • poniedziałek – piątek: 11.00 – 19.00
 • soboty i niedziele handlowe: 11.00 – 15.00
Szukaj
 • Mont Blanc
 • VERTU
 • Chopard
 • Longines
 • Maurice Lacroix
 • Perrelet
 • Rado

Sklep www.e-zegarki.info.pl