Epos

Mimo, że firma Epos jest obecna stosunkowo krótko na rynku producentów zegarków, to rozwija się w dość szybkim tempie, tworząc swoją własną historię. W 2004 roku firma otrzymała cenna nagrodę za zajęcie pierwszego miejsca w konkursie Golden Unruh w kategorii `Najlepszy zegarek w cenie do 2500 Euro`. W czasie swojej obecności na rynku firma wyprodukowała wiele interesujących czasomierzy. O kilku znaczących modelach poniżej podajemy skrócone informacje


Modelowym przykładem takiej interesującej oferty producenta może być  zegarek Sophistiquee 3383. Jest to  pierwszy czasomierz wyposażony w wertykalnie ustawione okienka dwuczłonowego datownika  co podkreśla jego nietuzinkowość. Jego mechanizm jest bardzo starannie  wykończony oraz pięknie zdobiony pasami genewskimi. Giloszowana tarcza podkreśla urok całego zegarka.


Kolejnym modelem Eposa który potwierdza poprawny   rozwój marki  jest zegarek  „One Minute Flying Tourbillon”. Czasomierz posiada jedną z trudniejszych komplikacji wykonywanych w zegarmistrzostwie. Jest nią tourbillon który składa się z koszyka w którym umieszczono elementy wychwytu oraz balans zegarka. Powstanie rozwiązania obiegowego systemu wychwytu związane było z chęcią korygowania błędu wywołanego niewyrównoważeniem balansu i działania siły grawitacją. Dziś  konstrukcja taka nie ma swojego technicznego uzasadnienia, ale jest jedną z najpiękniejszych konstrukcji w mikromechanice. Co ciekawe ten miniaturowy mechanizm tourbillon’a jest grawerowany ręcznie w motywy kwiatowe oraz wysadzony brylantami,  dzięki czemu   godzinami można podziwiać kunszt tworzenia. Warto dodać że model ten, był  ściśle limitowany  do 10-ciu egzemplarzy


W ofercie Eposa znajdziemy również wspaniały czasomierz wyposażony w mechanizm 5-cio minutowego repetiera. Zegarek sygnalizuje aktualny czas poprzez wyróżnienie godziny, kwadransa i odcinków pięciominutowych. Wyzwalana poprzez przyciśnięcie tłoczka funkcja realizowana jest za pomocą miniaturowych młotków uderzających w stalowe gongi, wydające przepiękny dźwięk.


     W ofercie firmy Epos warto zauważyć bardzo interesujący stosunek ceny wyrobu do jakości wykonania produktu, estetykę każdego z modeli i stopień skomplikowania niektórych rozwiązań mechanizmu.

 

Pełna oferta zegarków Epos dostępna w naszym sklepie internetowym

odczasudoczasu.pl

odCzasu doCzasu

Galeria Ursynów
al. Komisji Edukacji Narodowej 36, lokal U54, 02-722 Warszawa
otwarte
 • poniedziałek – piątek: 11.00 – 19.00
 • soboty i niedziele handlowe: 11.00 – 15.00
Szukaj
 • Mont Blanc
 • VERTU
 • Chopard
 • Longines
 • Maurice Lacroix
 • Perrelet
 • Rado

Sklep www.e-zegarki.info.pl