Dla większości ziemskich stworzeń widok nieskończonych głębi kosmosu na rozgwieżdżonym niebie jest przeżyciem estetycznym, wypełnionym atmosferą tajemniczości i piękna. Często stanowi również okazję do filozoficznych gier wyobraźni.
Jednakże w całej historii znajdowali się zawsze ludzie, którzy próbowali interpretować przesłanie płynące z gwiazd. Oni to właśnie jako pierwsi zauważyli, że konstelacje gwiazd mogą służyć ludzkości jako pomoc w określaniu położenia geograficznego.
Przestrzeń i czas - to dwa kluczowe parametry bez których niemożliwym byłoby dokonanie wielkich podróży odkrywczych. Bez dokładnego pomiaru czasu niemożliwym staje się precyzyjne określenie położenia wzdłuż linii długości geograficznej. Pomiar czasu odgrywał zatem pierwszoplanową rolę w nawigacji.
Henryk Nawigaror, książę Portugali oraz jego protegowany Trisao Vaz Teixiera zdawali sobie z tego doskonale sprawę gdy książę wysyłał swe karawele w podróże odkrywcze na początku 15-go wieku, kładąc tym samym podwaliny pod portugalskie imperium kolonialne. W walce o panowanie nad oceanami i nowo odkrytymi terenami Portugalczycy wiedli prym przez bardzo długi czas. Królestwo Portugali od początku 15-go wieku było światowym mocarstwem, które rozsyłało po świecie bystrych i odważnych żeglarzy. To oni właśnie byli pierwszymi Europejczykami, którzy przekroczyli równik oraz zbadali zachodnie wybrzeże Afryki.
Portugalczycy dokonali niezliczonych podróży odkrywczych ale pragnąc wędrować coraz dalej i śmielej, oddawali się również poszukiwaniu bardziej satysfakcjonujących sposobów pomiaru czasu.
Te dwa wpływające na siebie i niezależne od firmy IWC zdarzenia naukowo-historyczne znalazły swój jednolity bieg właśnie wtedy, gdy pewnego dnia dwóch Portugalskich handlowców o nazwiskach Rodriquez i Teixeira (potomek wielkiego nawigatora) zapukali do drzwi IWC i zapytali o zegarek na rękę w kopercie ze stali szlachetnej o takiej samej precyzji jak morski chronometr. Prośba ta była o tyle nietypowa, iż do tego momentu jedynym zegarkiem spełniającym takie warunki był czasomierz kieszonkowy. Mimo to konstruktorzy z IWC podjęli się wyznaczonego zadania, a po spędzeniu długiego czasu i przestudiowaniu wielu danych technicznych, stworzyli fascynujący, niezwykły i precyzyjny czasomierz - Portuguese.
W ten sposób został położony kamien węgielny pod sagę wyjątkowej rodziny zegarków, której popularność rośnie do dziś. Oprócz swojego unikalnego charakteru kolekcja Portuguese odróżnia się od innych czasomierzy zdecydowanie większą średnicą koperty - 40,90 mm. Wyjątkowa stylistyka linii Portuguese nosi w sobie kombinację klasycznej elegancji oraz odważnej ekstrawagancji.
Naprawdę wielki - w każdym sensie tego słowa - Portuguese wyposażony jest w mechanizm z naciągiem automatycznym bądź manualnym. Niektóre zegarki z tej kolekcji posiadają również funkcję rattrapante, a najnowsze modele wskazania wiecznego kalendarza.
Duże, sferyczne szafirowe szkło zastosowane w tej linni zegarków jeszcze wyraźniej podkreśla spektakularne piękno i oryginalność imponujących rozmiarów tarczy w kolorach białym, srebrnym lub czarnym z charakterystycznym małym sekundnikiem. Koperty "Portugalczyków" wykonane są z 18 karatowego różowego, żółtego bądź białego złota lub stali szlachetnej. Modele Portuguese dostępne są jedynie na paskach z krokodylowej skóry, które jeszcze wyraźniej podkreślają urodę i oryginalność kolekcji.
Portuguese jest z jednej strony gwiazdą kolekcji IWC, a z drugiej hołdem złożonym przez tą wyjątkową manufakturę wielkim Portugalskim odkrywcom.W IWC mówi się, że zegarek powinien wywoływać u mężczyzny identyczną ekscytację co doskonały koń wyścigowy lub Maserati. Dzięki konstruktorom z Schaffhausen takie właśnie uczucie towarzyszy posiadaczom tego szczególnego zegarka.
Pełną ofertę zegarków IWC Schaffhausen wraz z cenami poszczególnych modeli znajdziecie Państwo na stronie Naszego sklepu.